How to

Alexa’nın adını ve sesini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Alexa adı ve sesi nasıl değiştirilir

Onun özniteliği: Adam Molina / Android Kurumu

Amazon Smart Assistant, Alexa, akıllı evinizle etkileşim kurmanın kişisel bir yolunu ekler. Bir aile üyesinden cevaplar istiyor gibisin. Bununla birlikte, Alexa, özellikle aynı adı taşıyan bir aile üyeniz varsa, ara sıra sorunlara neden olabilir. Ayrıca her gün aynı robotik sesten bıkabilirsiniz. Öyleyse, Alexa’nın adını ve sesini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca bakınız: En İyi Alexa Konuşmacıları: Echo’dan daha fazlası var

Unutma, Alexa gerçek değil. Filme göre yaşamıyoruz onaYani belki de robot gibi görünmesine yardımcı olabilir. Ancak salgın sırasında konuşacak biri varmış gibi hissetmek faydalı olabilir. Deneyiminizi özelleştirmek için ihtiyaç duyacağınız adımlara geçelim.

Alexa adı nasıl değiştirilir

Amazon yankı hoparlörü Alexa iPhone uygulaması

Size öğreteceğimiz ilk şey, Alexa adınızı nasıl değiştireceğinizdir. Tom Brady veya Kevin Hart’tan gün boyu yardım istemek eğlenceli görünse de, balonunuzu patlatmamız gerekecek. Evet, yardımcınızın adını değiştirebilirsiniz, ancak seçebileceğiniz yalnızca birkaç adınız var.

En sevdiğiniz ünlülerle ilgili her şeyi unutabilirsiniz, ancak Amazon, adı Bilgisayar, Yankı veya Amazon olarak değiştirmenize izin verir veya Alexa’yı kullanmaya devam edebilirsiniz. İsimlerin çoğu size kesinlikle bir robotla konuştuğunuzu hatırlatacak, ancak işte atmanız gereken adımlar:

 1. Alexa uygulamasını Android veya iOS cihazınızda açın.
 2. Tıklamak Liste Sol üst köşedeki bir düğme (üç yatay çizgiye benziyor).
 3. Tıklayın Ayarlar.
 4. Adını değiştirmek istediğiniz cihazı seçin.
 5. Tıklamak Uyan kelimesi buton.
 6. Açılır listeden yeni adınızı seçin. Unutmayın, yalnızca Amazon, Echo veya Computer’ı seçebilirsiniz.

İşte robotu başarıyla yeniden adlandırdınız. Çok kolaydır ve Alexa adını nasıl tekrar değiştireceğinizi kendinize hatırlatmak için her zaman bu adımları kullanabilirsiniz. Hatta hepsinin aynı anda yanıt vermemesi için her bir Yankı hoparlörünün adını ayrı ayrı değiştirebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Amazon Alexa Komutları: Alexa’nın Yapabileceği Her Şey İçin Kılavuzumuz

Alexa sesi nasıl değiştirilir

Echo Studio ses seviyesi ve alexa kontrolleri

Her aramayı ve aramayı cevaplayan aynı otomatik sesten sıkıldıysanız, Alexa’ya yeni bir ses vermenin zamanı geldi. Sorularınıza ünlü bir kişi cevap veremezken, birçok farklı dilden ve bölgesel lehçelerden yararlanabilirsiniz.

Çok sayıda aksan ve dil ekleyebilmenize rağmen, Alexa’nın cinsiyetini değiştiremezsiniz. 2021’de olsak ve Asistan uzun bir yol katetmiş olsa da, cevaplarınıza kadın sesiyle sınırlısınız. İşte ihtiyacınız olacak adımlar:

 1. Alexa uygulamasını açın veöğesine dokunun. Liste buton.
 2. Tıklamak Ayarlar Düğme ve başla Cihaz ayarları.
 3. Listeyi doldurduğunuzda, değiştirmek istediğiniz cihazı seçin.
 4. Tıklamak dil Seçim.
 5. Açılır menüden yeni dilinizi veya aksanınızı seçin.
 6. Tıklamak Değişiklikleri kaydediyor Düğme ve istek üzerine onay.

Ve voila, Alexa’nın sesini değiştirdin. Zor değildi ve yenisinden sıkılırsanız her zaman orijinal haline geri dönebilirsiniz. Ama bekleyin, size göstermemiz gereken başka bir numara var.

Bir ünlünün sesi nasıl eklenir

Samuel L.Jackson, Alexa'nın sesi

En sevdiğiniz ünlüleri Alexa cihazınıza ekleyemeyeceğinizi söylememize rağmen, bu sadece kısmen doğrudur. Sınırlı yeteneklerle de olsa, aslında Samuel L. Jackson ve Gordon Ramsay’i woofer’ınıza ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, Samuel L.’nin sorularınızı yanıtladığını ve sizi lanetlediğini duymak için 5 dolardan fazla ödeme yapmanız gerekecek.

Ayrıca bakınız: En İyi 10 Alexa Becerileri ve Uygulamaları

Echo hoparlörünüze bir Mace Windu sesi eklemeye karar verirseniz, komuta “Alexa, beni Samuel L. Jackson ile tanıştır” komutuyla başlatabilirsiniz. Oradan, yeni uyandırma ifadesini “Hey, Samuel” kullanarak doğrudan Samuel ile konuşabilirsiniz. Kaba dil ayarlarını Alexa uygulamanızdan kontrol edebilirsiniz ve ona Yılanlar hakkında ne düşündüğünü sormanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bize bu konuda güvenin.

Sevgili konuşmacınıza Gordon Ramsay, R2-D2 ve diğer bazı ünlü sesleri de ekleyebilirsiniz. Bunları beceri olarak indirmeniz gerekecek, ancak size hiçbir maliyeti olmayacak. Alexa ekosisteminize eklendikten sonra, “Alexa, Gordon Ramsay becerisini etkinleştirin” diyerek çeşitli sesleri etkinleştirebilirsiniz. Yarışların dışındayken karşılık vermelisin.

İşte Alexa hoparlörü ile değiştirmek isteyebileceğiniz her şey var. Yeni sesler bulursak veya sonunda asistanınızı Alex olarak değiştirebilirseniz, size haber vereceğimizden emin olacağız.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *