Reviews

Amazon Fire TV Cube İncelemesi: Kare olması modası geçmiş

Gerçek zamanlı oynatma cihazlarının sıkıntısı yoktur. İster Amazon, Apple, Google veya Roku olsun, gerçek zamanlı bir akış cihazı vardır. Amazon Fire TV Cube, şirketin en güçlü teklifidir ve doğrudan Apple TV ile rekabet eder. Birinci sınıf donanım, Amazon Alexa ve tabii ki isteyebileceğiniz hemen hemen her içeriği içerir. Amazon’un en iyisinin en iyisi olsa da, kayda değer eksikliklerle karşı karşıya. Neyin içinde olduklarını öğrenin Android Kurumu Amazon Fire TV Cube İnceleme.


119 ABD doları
0,99
Amazon Fire TV Cube (ikinci nesil)

Şimdi satın al

Amazon Fire TV Cube (ikinci nesil)

Şimdi satın al


119 ABD doları
0,99

Amazon Fire TV Cube İncelemesi: Nedir?

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Fire TV Cube, Amazon’un Apple TV’ye cevabıdır. Bir sonraki ses ve video performansı düzeyine geçmek için gereken donanım da dahil olmak üzere en sevdiğiniz içeriğe erişim sağlamanın ötesine geçen bir akış kutusudur.

Bu küp şeklindeki akış cihazı, tamamen işlevsel bir Amazon Alexa’nın ek avantajıyla birlikte görmek istediğiniz tüm filmleri ve şovları destekler. Bu, onunla konuşabileceğiniz, sorular sorabileceğiniz ve en yeni, en uzaktan kumandalı TV trendleri hakkında sorular sorabileceğiniz anlamına gelir. Orijinal küpü bazı yükseltilmiş donanımlarla, çoğunlukla daha hızlı bir hexacore işlemci ve 4K uyumluluğu ile değiştirin.

Kurulum birkaç dakika sürer. Duvarınıza ve TV’nize bağlayın, Wi-Fi’ye bağlanın, Amazon hesabınızda oturum açın ve gitmekte fayda var.

Ne iyi?

Amazon Fire TV Cube profil haritası

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Sağlam performans. İşlemci ve bellek / depolama ayarları, Amazon Fire TV Cube’ün hızlı ve duyarlı olduğu anlamına gelir. Sesli isteklerin hızını artırdı ve menü sistemi üzerinden gezinmek kolaydı.

Menü sisteminden bahsetmişken, basit ve canlı. Yazılımı öğrenmesi ve etkileşim kurması kolay buldum. Ek olarak, çevrimiçi olarak bulunan neredeyse tüm akış içeriğine erişime sahiptir. Cidden, yayınlamak istiyorsanız, bulabilir ve Fire TV Cube’da izleyebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: En iyi video yayın hizmetleri: Netflix, Hulu ve daha fazlası

Amazon Fire TV Cube menü sistemi

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Video ve ses kalitesi her şeydir. 4K’ya kadar görüntü kalitesini destekler. HDR, HDR 10, HDR 10+ ve Dolby Vision gibi temel öğelere sahipsiniz. Televizyonumdaki resim harika görünüyordu. Ses, Dolby Atmos, 7.1 / 5.1 surround ses ve stereo ekipmanı içerir. Soundbar’a bastığımda, filmler patlayıcı ve zengin geliyordu.

Amazon Fire TV Cube hızlı ve duyarlıdır ve isteyebileceğiniz hemen hemen her içeriği yayınlayabilir.

Küp, eksiksiz bir Amazon Alexa cihazı olarak hizmet vermektedir. Çoğu Amazon Fire TV, uzaktan kumandanın Alexa ile etkileşime girmesini gerektirir, ancak Cube’un kendisi uzak alan mikrofonlarına, yerleşik bir hoparlöre ve Alexa ile eller serbest konuşmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Mikrofonların TV ses seviyesi ayarlansa bile iyi çalıştığını buldum. Tam bir Alexa olduğu için, hava durumu hakkındaki soruları yanıtlayabilir, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Amazon Fire TV Cube arka bağlantı noktaları

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Bağlantı noktaları oldukça iyi. Arka tarafta TV’ye bağlanmak için tam bir HDMI bağlantı noktası, ayrıca bir güç bağlantı noktası, bir IR bağlantı noktası ve bir mikro USB bağlantı noktası var. IR bağlantı noktası, kutu eğlence sisteminizde gizli olsa bile uzaktan kumandanın Küp ile etkileşime girmesini sağlayan dahili bir genişletici ile çalışır. Mikro USB bağlantı noktası, kullanmanızı tavsiye ettiğim ürünle birlikte verilen Ethernet adaptörünü bağlamanıza olanak tanır. Fire TV Cube, Wi-Fi ağında iyi çalışsa da, bir ethernet bağlantısının kararlılığı azaltılmamalıdır. Apple TV’de olduğu gibi Ethernet bağlantı noktasının entegre olması daha iyi olurdu, ancak en azından bir seçenek.

O kadar iyi olmayan ne?

Amazon Fire TV Cube önyükleme

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Hoparlör kokuyor. Alexa ile etkileşim kurarken kulağa hoş geliyor, ancak bu bir müzik / hoparlör değiştirme cihazı değil. Çok gürültülü oluyor ama ciddi bir yanıt yok. Özel dinleme ekipmanı kullanmak çok daha iyidir.

Amazon yazılımı herkes için değil. Amazon agresif bir şekilde kendi Prime Video’una öncelik verir ve zaman zaman açılan reklamlar vardır.

Hoparlör, Alexa’nın komutları için uygundur, ancak müzik için özel ekipman kullanmak çok daha iyidir.

Uzaktan öğrenme eğrisi var. Amazon’un Fire TV cihazlarından birinden geliyorsanız, sesli işlemleri gerçekleştirmek için doğrudan uzaktan kumandayla konuşmaya alışacaksınız. Bu küpte durum böyle değil. Ekranda gezinmek için hala uzaktan kumandaya ihtiyacınız var, ancak sesli komutlar Küp’ün kendisi tarafından işleniyor. Bunun biraz alışmaya ihtiyacı var.

Ayrıca, ses kontrolü mükemmel değildir. Profil ekranıyla karşılaşmadan Netflix içeriğini oynatamayacağımı sık sık fark ettim, bu da “Alexa, Netflix’te Stranger Things’i oynat” diyemeyeceğim anlamına geliyordu. Hesabımda birden fazla profilim olduğu için (alt profiller dahil) yüklendi.

Amazon Fire TV Cube Ethernet Adaptörü

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Eksik USB-A bağlantı noktası gerçek bir sorundur. Bu, ev filmleri veya fotoğraf albümleri gibi kendi içeriğiniz için Fire TV Cube’a bir bellek sürücüsü bağlayamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca kutuda HDMI kablosu yoktur.

Amazon Fire TV Cube İncelemesi: Satın Almalı mıyım?

En İyi Amazon Fire TV Küp Denetimleri

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Amazon Fire TV Cube’u satın alıp almayacağınız mevcut durumunuza bağlıdır. Gerçek zamanlı bir oynatma cihazınız veya akıllı bir hoparlörünüz yoksa Cube ile gitmek çok kolay – ikisini de tek bir cihazda edinin. Amazon’un evindeyseniz ve farklı bir odaya işlevsellik eklemek istiyorsanız, Cube çok mantıklıdır.

Bir cihazda donanım ve akıllı bir hoparlör çalmak istiyorsanız, Amazon Fire Cube açık değildir.

Zaten bir Alexa hoparlörünüz varsa, Küp’ü unutur ve 4K Fire TV Stick alırım. Mevcut hoparlörünüz muhtemelen daha iyi ses çıkaracaktır. Tersine, zaten bir Fire TV Stick’iniz varsa, Küp o kadar fazla işlevsellik eklemiyor. Özel bir Alexa hoparlörü almak daha iyi olur. Benzer şekilde, Apple veya Google ekosisteminin bir kullanıcısıysanız, önceden yatırım yaptığınız ürün ailesine bağlı kalmak en iyisidir.

Her neyse, 120 $ ‘dan Amazon Fire TV Cube, bu hoparlörler ve akıllı akış cihazları kombinasyonu için iyi bir anlaşma.

Amazon Fire TV Cube (ikinci nesil)
Akışlı bir TV kutusunu akıllı bir hoparlörle birleştirmek
Fire TV Cube hızlı, güçlü ve Alexa’nın tüm güçlerini tek bir pakette sunuyor. Birçok oyun ve akış hizmetini destekleyen Fire TV Cube, eğlence merkezinizi yükseltmenin en iyi yollarından biridir.

  • Amazon’da 119,99 ABD doları

  • Amazon’da 109,99 pound

  • 119,99 bir


Daha fazla inceleme için Android Kurumu, en son cihaz testlerini ve analizlerini doğrudan gelen kutunuza almak için aşağıdan kaydolun.

BÜLTEN | Uyarıları inceleyin

->

En son incelemelerin tümünü alın

Geldiklerinde teknoloji incelemelerine anında erişmek için en tutkulu okuyucularımıza katılın.

Kaydolarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızdaki veri uygulamalarını kabul etmiş olursunuz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *