Reviews

Birinci sınıf bir ekosistem tarafından yönlendirilen eski donanım

Apple TV şu ya da bu şekilde 2007’den beri var olmuştur. İlk Apple TV, iTunes’un eski bir sürümüne bağlanan 40GB fiziksel sabit disk olarak piyasaya çıktı. Apple TV meşru bir iletim kutusuna dönüştürüldüğünden çok sonraydı. Bu süre zarfında, endüstri, TV’nize İnternet içeriği akışı sağlamak için tasarlanmış çubuklar, kutular ve diğer HDMI özellikli ekipmanlarla doldu. İşte burada Android Kurumu Apple TV 4K İncelemesi

Ayrıca bakınız: Satın alabileceğiniz en iyi multimedya akış cihazları

Apple TV 4K nedir?

Üstte uzaktan kumandalı Apple TV 4K

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

  • Apple TV 4K (32 GB): 179 $ / 179 £ / 199 € / Rs. 17.430
  • Apple TV 4K (64 GB): 199 $ / 199 £ / 219 € / Rs. 19.480

Apple TV 4K, 2017’den beri piyasada. Apple hayranları, şirketin donanımı yenilemesini sabırla bekliyorlar. Apple buna adanıncaya kadar Apple TV 4K, iPhone üreticisinin teklifidir. Ayrıca, işlevsel olarak aynı, ancak daha düşük bir işlemciye sahip ve 4K ve çeşitli HDR formatlarını desteklemeyen 149 ABD doları fiyatla satılan Apple TV HD de var.

Bu temel kara kutu, bir Apple iTunes hesabı gerektirir ve çoğu çevrimiçi akış hizmetine eski kullanıcı arayüzünden erişmenizi sağlar. 4K video, HDR ve Dolby Vision ve Dolby Atmos sesi anlamına gelen premium bir akış kutusu için beklenen özellikleri içerir. Onu rakip cihazlardan ayıran bir şey de Apple’ın sevilen App Store ve Apple Arcade hizmetine erişim. Apple TV 4K’yı önermemiz yeterli mi?

Ne iyi?

Apple TV 4K Hero Shot

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Görüntü ve ses mükemmel. Tek HDMI bağlantı noktası, Apple TV 4K’yı bilgisayarınıza bağlar ve uyumlu içerik için en iyi görüntü ve ses kalitesini sunar. Görüntünün gözlerimin Amazon Fire TV Cube 4K’dan biraz daha keskin olduğunu düşündüm.

Apple ekosistemlerinin entegrasyonu sınıfının en iyisidir.

Siri harika çalışıyor. Uzaktan kumandadaki mikrofon düğmesine dokunursanız, Siri’den Raiders of the Lost Ark’ı oynamasını veya Harrison Ford filmlerini aramasını ya da hemen hemen istediğiniz herhangi bir aramayı yapmasını isteyebilirsiniz. Siri, iPhone’larda o kadar etkileyici olmayabilir, ancak temel TV içeriği arama dilinde, iş kısa sürede yapılır. Ayrıca, Apple’ın nasıl arayacağını bildiği bir şey varsa o da video içeriğidir.

Uzaktan eğimli Apple TV 4K

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Apple ekosistemlerinin entegrasyonu sınıfının en iyisidir. Geceyi sessizce izlemek için Apple TV 4K’nizden iki çift Apple AirPod’a ses gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Veya surround ses için birden fazla HomePod’a bağlanın (en fazla) 7.1? Veya iPhone 12’nizden çektiğiniz 4K HDR videoları Apple TV’nize aktarın? Ek olarak, iPhone veya iPad, can sıkıcı hesap kullanıcı adlarını ve şifrelerini artırma zamanı geldiğinde bir klavye görevi görebilir. Tüm dişli kutuları bunları yapamaz.

Son olarak, uygulamalar ve oyunlar. Başka bir şanzımana erişim yok bu çok fazla uygulamalar ve oyunlar. App Store ve Apple Arcade’de bulunan içeriklerin genişliği çok etkileyici. Apple TV 4K, diğer akış kutularının çalıştıramayacağı uygulamalara ve oyunlara erişime sahiptir.

O kadar iyi olmayan ne?

Apple TV 4K uzaktan kumanda

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Uzaktan kumanda zorlu. Sevdiğiniz veya nefret ettiğiniz şeylerden biridir. Bu son kampa düşüyorum. Menülerde gezinmek için geleneksel bir yönlü klavyeye güvenmek yerine, Apple TV’nin uzaktan kumandasında bir hareket izleme paneli ve daha sıkı bir kontrol var. Öğrenme eğrisi telaffuz edilir ve başparmağınızı ileri geri hareket ettirdiğinizde onu abartmak kolaydır.

Uzaktan kumanda zorlu ve dik bir öğrenme eğrisine sahip.

HDMI, alabileceğiniz tek multimedya bağlantı noktasıdır. Elbette, diğer tüm yayın kutularının sunduğu şey budur, ancak Apple TV’nin önceki sürümleri ev sineması alıcısına bağlanabilen bir optik ses içeriyordu. Bu devralınan bağlantı noktalarından bazılarını özlüyorum. Yapabiliyorsanız kullanmanızı tavsiye ettiğim bir ethernet portu var, ama o kadar.

Apple TV 4k arka bağlantı noktaları

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Apple’ın tvOS yazılımı ortalıkta dolaşıyor ve bu herkesin çayı değil. Elbette, piyasadaki iletim kutularının hiçbiri gerçekten harika bir deneyim sunmuyor, ancak Apple TV 4K, hakim olan tek şey. İTunes, Apple TV Plus uygulaması, kendi uygulamalarınız ve oyunlarınız arasında pek çok şey var. Sadece Netflix izlemek istiyorsanız çok zor olabilir. Sanırım Siri bunun için.

Apple TV 4K İncelemesi: Satın Almalı mıyım?

Soldaki uzaktan kumandalı Apple TV 4K

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

Apple TV 4K, çeşitli nedenlerle diğer akış kutularından daha zordur. İlk olarak maliyet. 32 GB sürüm için 180 ABD doları ve 64 GB sürüm için 200 ABD dolarıdır. Neredeyse aynı temel içeriği ve özellikleri sunan Amazon Fire TV Cube’un maliyetinin neredeyse iki katı. Ayrıca, paranın satın alabileceği en iyi Android TV kutusu (veya bu durumda tüp) olan Nvidia Shield TV’den daha pahalıdır. Ayrıca Apple TV, dört kere gerçek zamanlı oynatma belleğinizin maliyeti, hatta 4K bellekler.

Apple TV 4K, Apple ekosistemi dışındaki herkes için zor bir satıştır. İçine girenler için, bu yaşlanan medya sunumuyla ilgili sevdikleri şeyler hala var.

İkincisi, Apple TV 4K yaşlanıyor. 2017’de piyasaya sürülen cihaz, kesinlikle önümüzdeki 12 ay içinde güncellenmeye hazır. Üçüncüsü, içeriğinizi Fire TV, Xbox, PlayStation ve çeşitli akıllı TV’ler dahil olmak üzere rakip akış cihazlarında Apple TV Plus’tan alabilirsiniz.

Apple TV 4K’nın tek gerçek avantajı, Apple’ın mevcut donanım ekosistemine olan bağlantı ve çok çeşitli özel uygulama ve oyunlardır. Aradığınız şey buysa, Apple TV 4K tek seçeneğinizdir. Dört yıl sonra bile, mevcut Apple kullanıcıları için hala mükemmel bir cihaz, ancak yükseltilmesi gerekiyor.

Apple TV 4K En iyi medya akış kod çözücülerinden biri

Apple TV 4K kutusu, iTunes film ve TV arşivinize, oyunlarınıza ve daha fazlasına ek olarak Apple TV Plus’tan filmleri ve TV şovlarını ve diğer birçok video akış hizmetinden oynatmanıza olanak tanır.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *