Apps

Dosyaları Android’den PC’ye Aktarmak için En İyi 5 Android Uygulaması

AirDroid'in Android'den Android PC'ye dosya aktarmak için en iyi Android uygulamaları

Kredi: Eo Hintçe / Android İtibarı:

İnsanların yapabileceği en iyi şeylerden biri, dosyaları mobil cihazlarından veya tabletlerinden masaüstüne taşımaktır. Bazen bir fotoğraf, bazen bir şarkı, և çoğu zaman aktarılması gereken bir belge, sunum veya başka bir dosyadır. Aslında, Android’den bilgisayar dosyalarını aktarmanın birkaç yolu vardır (again tekrar geri dön), them bunları burada ele alacağız.

Ayrıca Syncthing-Fork’tan (Google Play bağlantısı) bahsetmek istiyoruz. Sıradan bir kullanıcıdan biraz daha enerji verimli, ancak testimizde mükemmel bir şekilde çalıştı.

 1. AirDroid veya Pushbullet:
 2. Bulut Depolama uygulamaları
 3. İmp
 4. Resilio senkronizasyonu
 5. Xander

Daha fazla oku:


AirDroid և Pushbullet

Maliyet Ücretsiz / ayda 1,99 ABD doları / yıllık 19,99 ABD doları / iki yıl boyunca 38,99 ABD doları

AirDroid, bilgisayar dosyalarını Android’den aktarmak için en popüler uygulamalardan biridir. Başka şeyler de yapabilir. Özellikler arasında bilgisayarınızdan SMS / MMS gönderme և alma, cihazınızda bildirim görme ve çok daha fazlası bulunur. Kayıp bir telefonu bile bulabilir, kamerayı izleyebilir, uygulamaları kullanabilir. Telefonunuzdan bilgisayarınıza dosya da aktarabileceksiniz. Temel malzemeleri ücretsiz alırsınız. Her şeyi almak için servise abone olmanız gerekecek. Pushbullet, Android cihazınızdan bilgisayarınıza biraz daha fazla dosya aktarımı söz konusu olduğunda aynı şekilde çalışır. Bu seçeneklerden herhangi biriyle gidebilirsiniz. Bunlar en yaygın iki seçenektir.

AirDroid, android uygulamaları için en kullanışlı uygulamalardan biridir


Bulut koruma

Maliyet Ücretsiz / uygulamaya göre değişir

Bulut Depolama, dosyaları Android’den PC’ye aktarmanın ve yeniden dönüştürmenin harika bir yoludur. Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box.com ve daha fazlası dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz bir dizi hizmet vardır. Dosyaları taşımak oldukça kolaydır. Dosyayı tek bir cihazdaki bulut depolama alanına yüklersiniz. Daha sonra onu başka bir cihaza indirirsiniz. Birçok bulut depolama programının kendi yazılımı vardır ve bu da süreci kolaylaştırır. Bu makalenin başında en iyi bulut depolama listelerimizden bazılarına sahibiz.

2020 Google Drive ekranında

Kredi: Eo Hintçe / Android İtibarı:


Bölüm v4:

Maliyet Bedava:

Feem, doğru olanı yapan basit bir programdır. Öğeleri aynı WiFi ağına bağlı cihazlardan aktarır. Buna cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar veya başka herhangi bir şey dahildir. Her cihaz sadece Feem’i indirir ve başlatır. Oradan bu cihazlardan istediğiniz her şeyi aktarabilirsiniz. WiFi’nin gerçek internete bağlanmasına gerek yoktur. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey yerel bir alan ağıdır. Basit, etkili, ucuz, և Materyal tasarımı güzel görünüyor. ShareIt aynı stilde iyi işleyen başka bir uygulamadır.


Resilio senkronizasyonu

Maliyet Ücretsiz / 75 $ ‘a Kadar

Resilio Sync (eski adıyla BitTorrent Sync) bir tür joker karttır. İpli bir çuvala benziyor. Ancak, bulut depolama sunucusu kendi masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdır. İstediğiniz kadar veriyi eşitleyebilir, dosyaları istediğiniz gibi և çok daha fazlasıyla taşıyabilirsiniz. Mac, Linux veya Windows’u desteklemelidir. Bu kesinlikle daha güvenli seçeneklerden biridir. İçeriğiniz asla bir bulut sunucusunda değildir. Sadece telefonunuz ve cihazınız birbiriyle konuşuyor. Uygulama sınırlı kullanım için ücretsizdir, İsterseniz, biraz daha pahalı bir Arnavut ödemesiyle tüm özelliklerin kilidini açabilirsiniz. Bu, isterseniz tüm bulut depolama alanını kolayca değiştirebilir.

Resilio Sync, dosyaları PC'den Android'e aktarmak için en iyi uygulamalardan biridir


Xander

Maliyet Bedava:

Xender, bu alandaki en popüler programlardan biridir. Telefonunuzu başka bir cihaza bağlamanıza, WiFi üzerinden aktarmanıza olanak sağlar. Diğer Android veya iOS telefonlar, Mac’ler, PC’ler ve hatta Tizen ile çalışır. Uygulama, işini büyük ölçüde amaçlandığı gibi yapıyor ve deneylerimizde iyi çalıştı. Ancak, bu ya mükemmel çalışan ya da hiç çalışmayan programlardan biridir. Videoyu sese dönüştürme yeteneği gibi diğer birçok özelliğe sahiptir և, görünüşe göre onu Facebook, Whatsapp և Instagram’dan video indirmek için kullanabilirsiniz. Buradaki bir diğer güçlü (daha az popüler olsa da) rakip Feem’dir (Play Store bağlantısı).


Diğer uygulama listelerine bakın:


Dosyaları aktarmanın yazılım olmayan yolları

Android'den bilgisayar dosyalarını aktarmak için en iyi Android uygulamaları

Uygulamalar size göre değilse, Android bilgisayarınızdan dosya aktarmanın başka yolları da vardır.

 • Bluetooth kullan – Dizüstü bilgisayarınızda bir Bluetooth modülü varsa veya masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız için bir Bluetooth dongle’ınız varsa, cihazınızı Bluetooth aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayarak dosya gönderebilirsiniz. Aktarım hızları çok yavaştır, bu nedenle bu yöntemi yalnızca küçük dosyalar için kullanın.
 • Yoldayken USB: – USB OTG kabloları, cihazınızı harici sabit sürücüler veya flash sürücüler gibi USB cihazlarına bağlamanızı sağlar. Belgeleri flash sürücünüze veya harici sabit sürücünüze veya tersi şekilde aktarmak için kabloyu kullanırsınız. Nispeten ucuzdurlar.
 • E-postayı paylaş Posta ile: – Bu yalnızca fotoğraflar veya belgeler gibi küçük dosyalarla çalışır, ancak birçok dosya türü e-postayla gönderilebilir. Çoğu e-postanın ekler için 25 MB sınırı vardır.
 • Sohbet etmek için paylaşın – Bu, özellikle Discord, Slack veya Skype gibi şeyler kullanıyorsanız, çeşitli dosyalar için çalışır. Dosyayı otomatik olarak bir aygıtın görüşmesine gönderir ve başka bir aygıtta alırsınız. Bu, fotoğraflar, belgeler veya diğer benzer öğeler gibi daha küçük dosyalar için çalışmalıdır. Skype և Slack, PDF dosyaları, zip dosyaları այլ Diğer belge türleri gibi şeyleri destekler.
 • Veri / şarj kablonuzu kullanın – Bu oldukça açık. Şarj cihazınızla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir. Bu, Android cihazlardan PC’ye dosya aktarmanın en yaygın ve güvenilir yoludur.
 • Mikro SD kartınız – Micro SD kart destekli cihazlar, flash sürücüler gibi dosyaları aktarabilir. Dosyaları bir SD karta aktarmak için bir dosya yöneticisi kullanırsınız, bunu telefonunuzdan çıkarın (tabii ki kapattıktan sonra), ardından bilgisayarınızdaki kart okuyucunuza veya başka bir adaptöre takmak için bir adaptör kullanın. onu bilgisayarınızın USB sürücüsüne bağlayın.
 • Android Etrafımda Paylaşım özelliği – Android Yakında Paylaşım yardımcı programı Apple AirDrop’a çok benzer, ancak Android içindir. Küçük veya büyük dosyaları hemen yanınızdaki cihazlarla hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu yalnızca bir Android cihazdan başka bir Android cihaza çalışır, ancak yine de dosyaları taşıma yöntemidir.

Okuduğunuz için teşekkürler. Bunu dene!

Dosyaları Android’den PC’ye aktarmak için en iyi yöntemlerden veya uygulamalardan birini kaçırırsak, yorumlarda bize bildirin. En son Android uygulaması oyun listelerimize göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *