Apps

Gizlilik değişikliklerini kabul etmeyenler için işlevselliği sınırlamak için WhatsApp

WhatsApp Facebook Fotoğraf Fotoğrafı 2:

  • WhatsApp, gizliliği için yeni son tarihi 15 Mayıs’a kadar kabul etmezseniz hesabınıza ne olacağını ayrıntılı olarak açıkladı.
  • Platform, hesabınızı silmeyecek, ancak bunu yapmazsanız işlevselliğini sınırlayacaktır.

Geçen hafta WhatsApp, hizmetine devam etmek için kullanıcıların sonunda tartışmalı gizlilik politikasını kabul etmek zorunda kalacaklarını açıklayan bir blog yazısı yayınladı. Platform şimdi 15 Mayıs son tarihini kabul etmemenin sonuçlarını ayrıntılı olarak açıkladı.

WhatsApp, web sitesinde yayınlanan bir SSS’de, kullanıcıların güncellenmiş gizlilik politikasını kabul etmemeleri halinde platformun tüm işlevlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacağını söylüyor.

WhatsApp, “Kısa bir süre içinde arama ve bildirim alabileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya mesaj gönderemeyeceksiniz” diye yazıyor. Bahsederken: TechCrunch:WhatsApp, “kısa sürenin” birkaç hafta süreceğini doğruladı.

Açıklamada, aktif olmayan kullanıcılar politikasının 15 Mayıs’tan sonra yürürlüğe gireceği belirtildi.

Yeni politikayı kabul etmediğiniz sürece Facebook mesajlaşma servisinin hesabınızı silmeyeceğini söyledi. Ayrıca sohbet geçmişinizi Android veya iPhone’a aktarabilecek, hesap raporunuzu son tarihe kadar indirebileceksiniz.

Ancak, WhatsApp’tan çıkmaya karar verirseniz, “mesaj geçmişinizi siler, sizi tüm WhatsApp gruplarınızdan kaldırır ve WhatsApp yedeklerini siler” çünkü hesabınızı iptal edemezsiniz.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *