Apps

Google Play Store artık uygulamaları başkalarıyla paylaşmanıza izin veriyor. Nasıl çalıştığı burada

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu:
  • Google Play Store, kullanıcıların uygulamaları başkalarıyla paylaşmasına olanak tanıyan bir özellik yayınladı.
  • Bu özellik, Android’in Yakındaki Paylaşım paylaşım sistemini kullanır.

Google’ın Yakındaki Paylaşım özelliği, Android kullanıcılarının yakındaki Android cihazlarla dosya ve diğer ayrıntıları paylaşmasına olanak tanıyan geçen yıl piyasaya sürüldü. Ancak bu özellik, işletim sistemine gerçekten büyük bir katkı değildi. Şimdi, kullanıcıların uygulamaları başkalarına aktarmasına izin verecek yeni bir numara geliştiriliyor.

Benekli 9to5Google:, Google Share Store yapılarında artık bir “Paylaş” sekmesi görünür. Bu sürüm ilk olarak Aralık 2020’de tanıtıldı: kullanıcıların, Yakındaki Paylaşım aracılığıyla APK’nın bir kopyasını başkalarına göndermesine olanak tanır.

Önemli olan, her programın bir işlev tarafından desteklenmemesidir. Yayın, Stadia uygulamasının örneklerden biri olduğunu, ücretli uygulamaların ise bariz nedenlerle mevcut olmadığını ortaya koydu. Yandan yüklenen uygulamalar da dahil değildir, ancak muhtemelen Play Store dışında kayıtlı bir APK’nız և olacaktır.

Bu özellik oldukça durumsaldır, ancak kullanımları vardır. Örneğin, harika, ücretsiz bir oyunu paylaşmak isteyen ancak hızlı veya ücretsiz Wi-Fi bağlantısı olmayanlar için faydalı olabilir.

Google Play Store’da uygulama paylaşımı nasıl etkinleştirilir?

google play store uygulama değişimi 2:
google play store uygulama değişimi 3:
google play store uygulama değişimi 4:
google play store uygulama değişimi 5:

9to5Google: özelliğin Google Play Store 24.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştıranlar için göründüğünü not eder. Ancak, tüm cihazlar aynı anda bu özelliği almaz. Pixel 4a 5G’nin Android 11 և Play Store 24.0.32 sürümünü çalıştırdığını görmemize rağmen, Huawei P30 Pro’nun Android 10 çalıştıran Play Store sürümüyle aynı olmadığını gördük.

Şanslı olanlardan biriyseniz, Google Play Store’da uygulama paylaşma özelliğini nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  • Play Store’u açın. Şu yöne rotayı ayarla: Uygulamalarım ve oyunlarım uygulama menüsünde.
  • Seç: Paylaş sekme:
  • Uygulamaları başkalarıyla paylaşmak için tıklayın Gönder: Uygulamaları almak için Uygulamalar düğmesini tıklayın Almak:,
  • Ekler ekranına erişmek için üzerine dokunun. Devam etYakın Paylaşım, cihazınızın konumunu da açmanızı gerektirir.
  • Sonraki ekranda, kutularını seçerek istediğiniz kadar uygulama seçin. İşiniz bittiğinde, yeşil üçgeni yukarıdan aşağıya doğru vurun.
  • Aktarmadan önce bir alıcı aramalısınız որոն seçmelisiniz. Bu noktada, hedeflenen alıcıdan gerekirse 1’den 3’e kadar olan adımları tamamlamasını isteyin.
  • Bağlantı kurulduktan sonra, her iki kullanıcı da dört basamaklı eşleştirme kodunun eşleşip eşleşmediğini iki kez kontrol etmelidir. Eğer öyleyse, alıcı vurabilir Almak:,
  • Bundan sonra indirme başlayacaktır, և alıcı vurabilir Yüklemek: bireysel programların yanında veya Hepsini gönder,

İlginç bir şekilde, her iki cihaz da Yakındaki Paylaşım yoluyla bağlandığında, her iki kullanıcı da gönderen veya alıcı olarak hareket edebilir. “Uygulamaları Gönder” düğmesi, alıcının tam da bunu yapmasına izin verirken, gönderen bunun yerine “Daha Fazla Uygulama Gönder” seçeneğini görecektir.


Google Play Store özellik paylaşım özelliğini denediniz mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *