News

Oppo’nun dönen telefonunda işleyen yeni işlemsiz şarj teknolojisine göz atın

Oppo X 2021'de Oppo özel şarjı

  • Oppo, yeni temassız şarj teknolojisini çalışırken gösteren 30 saniyelik bir klip yayınladı.
  • Demo, havada kablosuz olarak şarj olan sarılı Oppo X 2021 telefonunu gösteriyor.
  • Çözüm, Xiaomi’nin Mi Air Charge ile duyurduğunu gördüklerimizden biraz farklı görünüyor.

Açıkça görülüyor ki, akıllı telefon üreticileri tamamen kablosuz bir şarj deneyimine doğru ilerliyor. Xiaomi kısa süre önce Mi Air şarj çözümünü açıkladı ve ardından Motorola’dan benzer bir duyuru yaptı. Şimdi, Oppo, telefonun havada kablosuz olarak şarj olduğunu dönen konseptini gösteren 30 saniyelik bir klibi (aşağıya bakın) yayınladı.

Oppo, MWC Şangay duyurularıyla dalga geçen bir basın bülteninde dün yeni kablosuz şarj teknolojisinden bahsetmişti.

Şirket herhangi bir ayrıntı vermedi ancak video demosu, sarılı Oppo X 2021 telefonun kablosuz şarj matı gibi görünen bir şeye sıvı hale geldiğini gösteriyor. Cihaz mattan kaldırıldığında şarj olmaya devam ediyor, bu da bir tür hava şarj teknolojisini gösteriyor.

Ancak Xiaomi’nin çözümünden farklı olarak Oppo’nun yeni şarj etme yöntemi geniş bir kapsama alanına sahip görünmüyor. Mi Air Charge, birkaç metrelik bir menzil içinde havadan havaya uzaktan şarja izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Oppo teknolojisi, kablosuz şarj yatağının üzerindeki alanda daha sınırlı görünüyor.

Ancak Oppo’nun planları hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmasını bekliyoruz. Tüm bildiğiniz için, Xiaomi’nin yakın zamanda güneş ışığı görmeyecek teklifinin aksine, teknolojisi daha hızlı, daha verimli ve kullanıma hazır.

Daha fazlasını öğrendiğimizde bu makaleyi güncelleyeceğiz.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *