Reviews

Samsung Galaxy SmartTag İncelemesi: Her Şeyi Bulun.

Günlük olarak giydiğimiz şeylere ne kadar bağlıyız? Cüzdanınızı kaybedenler bu yorgunluk hissini hatırlayacak. Anahtarlarınızı kaybetseniz bile, biraz zaman ve para geri alabileceksiniz. Endüstrinin yeni taşınabilir izleme teknolojisiyle bu değerli eşyaları izlemenin bir yolunu bulmasına şaşmamalı. Şimdi, Samsung oyuna katılıyor. Bu Android KurumuGalaxy SmartTag İncelemesi.

Samsung Telefon Alıcısı Kılavuzu: Bilmen gereken her şey

Samsung Galaxy SmartTag nedir?

Telefonun yanındaki masada Samsung Galaxy SmartTag 11

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Samsung Galaxy SmartTag, konumunu belirlemek için izlenebilen küçük bir aksesuardır. Bu, eşyalarınızı bulmanıza yardımcı olmak için cüzdanınıza, anahtarlarınıza, sırt çantanıza, evcil hayvan tasmasına veya aklınıza gelebilecek herhangi bir şeye bağlanabileceği anlamına gelir.

SmartTag’in ana rakibi Tile’dır, ancak Samsung’un ona rekabette üstünlük sağlayan bazı hileleri vardır. Bir etiket için 29.99 $ gibi çok rekabetçi bir fiyat korurken.

Daha doğru bir cihazla ilgilenenler, yaklaşan Samsung Galaxy SmartTag Plus’a göz kulak olmalıdır. Bu, birkaç inç’e kadar doğru olan daha doğru bir konumu bulmak için ultra geniş bant (UWB) teknolojisini kullanır. Temel SmartTag, kaba izleme sağlayan Bluetooth LE’yi kullanır. Bu, 39.99 $ ‘a piyasaya sürülecek, ancak yalnızca bir avuç yeni Samsung telefonuyla uyumlu olacak.

Ne iyi?

Kutu 11'in yanında Samsung Galaxy SmartTag

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Çok küçük olduğunu söyleyemesem de, cihaz taşırken can sıkıcı hissetmeyecek kadar küçük ve çok fazla yaratmadan herhangi bir cebe atılabiliyor. 13 gr ölçülerinde ve 39.1 x 39.1 x 9.9 mm boyutlarındadır. Ünitenin minimalist tasarımı ve temel renkleri aynı zamanda onu pek fazla görünüm vermeyecek çok gizli bir cihaz haline getiriyor.

Samsung Galaxy SmartTag, akıllı telefonunuza bağlanmak için Bluetooth Düşük Enerji (LE) kullanır. Bağlandıktan sonra, SmartThings uygulamasının SmartThings Find hizmeti kullanılarak izlenecektir. Burada cihazın en son kaydedilen konumunu görebilirsiniz.

SmartTag, Samsung’un büyük akıllı telefon kurulum tabanı sayesinde rakip izleyiciler karşısında büyük bir avantaja sahiptir.

Samsung Galaxy SmartTag’i diğer taşınabilir izleyicilerden gerçekten önde tutan şey, şirketin sektördeki mevcut ayak izidir. Akıllı telefon yalnızca SmartTag’i değil, aynı zamanda SmartThings uygulamasının yüklü olduğu diğer tüm Samsung cihazlarını da izler. Diğer Samsung telefonları arka plan izleyiciye Bluetooth LE üzerinden bağlanacaktır. Bir Samsung kullanıcısı tarayıcınızdan geçerse, konum güncellenecektir. Bu özelliğe sahip olmak, Samsung’un akıllı telefon pazarına hakim olmaya devam ettiği düşünüldüğünde çok büyük.

Şimdi, tarayıcınızdan uzakta olduğunuzu hayal edin. Anahtarlarınızı hiç kanepede kaybettiniz mi? Belki telefonun? Telefonunuzu ve SmartTag’i takip edebilirsiniz. SmartTag düğmesine birkaç kez basarsanız, telefonunuz çalabilir. Benzer şekilde, tarayıcınızın sesini duyurmak için SmartThings uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu, eşyalarınızın nereye gittiğini bulmak için minderler ve rastgele nesneler aramamanızı sağlayacaktır.

Görünür pille açılan Samsung Galaxy SmartTag 1

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Cihazları şarj etme konusunda endişelenmekten nefret ediyorum ve Bluetooth LE 5.0 kullanırken bu büyük bir artı. Bu cihaz aylarca dayanabilir ve standart bir CR2032 pil kullanır. Birçok mağazada çok ucuza bulunabilirler ve kolayca değiştirilebilirler.

Samsung Galaxy SmartTag’in rekabette sahip olduğu avantajlardan biri, akıllı evinizi kontrol etme ve belirli görevleri otomatikleştirme yeteneğidir. Etiketi cihazlarınız için bir uzaktan kumandaya dönüştürmek için normal SmartThings uygulamasını kullanarak kısayollarla ayarlayabileceğiniz bir düğmesi vardır. Bu düğmeyi basılı tutarsanız, metin gönderme, ışıkları kapatma, konum modunu değiştirme, koşu sahneleri ve daha fazlası gibi çeşitli özelleştirilebilir eylemler başlatabilirsiniz.

O kadar iyi olmayan ne?

Samsung Galaxy SmartTag 1

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Galaxy SmartTag yalnızca Android 8.0 Oreo veya üzeri ve 2 GB veya üzeri RAM’e sahip Samsung Galaxy telefonlarıyla uyumludur. Bu cihazın neden sadece Samsung telefonlarla çalışacağına dair teknik nedenler olup olmadığından emin değiliz, ama öyle. Samsung olmayan telefonlara erişim vermek SmartTag’i bir sonraki seviyeye taşıyacak ve daha kolay bir şekilde kendi kategorisinde lider ürün haline getirecektir.

Galaxy SmartTag yalnızca Galaxy akıllı telefonlarla çalışacaktır.

Şu anda Samsung kullanıyor olsanız bile, gelecekte farklı bir telefondan hoşlanmayacağınızı kim söyleyebilir? Tek bir sağlayıcıya kilitlenmek asla hoş değildir. Ekosistem sizi buna zorladığı için değil, istediğiniz için bir akıllı telefon markasına bağlı kalmanız gerekecek.

İşte başka bir parçalanma sorunu: Samsung Galaxy SmartTag’in akıllı özellikleri SmartThings ile sınırlıdır. Normalde SmartThings kullanmıyorum, bu da varsayılan metin mesajları gönderme ve konum modunu değiştirme yeteneğimle sınırlı olduğum anlamına geliyor. Diğer ilginç özelliklerden yararlanmak için Samsung’un akıllı ev ekosisteminden yararlanmanız gerekir.

Bu daha çok kişisel bir istektir, ancak uzaktan uyarı özelliği diğerlerinin de hoşuna gidecek bir özellik olabilir. Hem telefonun hem de etiketin birbirinden uzaklaşmaya başlar başlamaz ses çıkarmaya başlaması hoş olmaz mıydı? Bu özellik açık ve elde edilmesi kolay görünüyor, ancak ilginç bir şekilde eksik. Tile, bunu, taranan nesnelerden çıktığınızda sizi uyaran Akıllı Uyarılar özelliği aracılığıyla sunar. Ancak, gelecekteki bir güncellemede eklenecek bir şey olabilir. Parmaklarımızı çapraz takip ediyoruz!


Samsung Galaxy SmartTag İncelemesi: Satın Almalı mıyım?

Kutu 21'in yanında Samsung Galaxy SmartTag

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Samsung balonunun dışında kalırsanız karar basittir, çünkü onu kullanamazsınız. Bu aksesuar için bir Samsung telefon almaya değer buna değmez. Ancak zaten uyumlu bir Samsung telefon kullanıyorsanız, SmartTag çok çekici bir aksesuardır. Belki de Tile etiketlerinden daha fazlası.

Samsung ürünü, daha tutarlı bir şekilde takip etmek için diğer Samsung cihazlarını ücretsiz kullanabilir. Döşeme benzer bir işleve sahiptir, ancak yalnızca diğer Döşeme kullanıcılarıyla çalıştığı düşünüldüğünde o kadar kullanışlı değildir. Elbette Tile kullanıcılarından çok daha fazla Samsung akıllı telefon sahibi var.

Daha fazla gönül rahatlığı, fiyat koyamayacağınız bir şeydir, ancak üzerine bir Galaxy SmartTag koyabilirsiniz.

Ek olarak, Samsung Galaxy SmartTag, SmartThings ekosistemine de yatırım yaptığı için ev için akıllı özelliklere sahiptir. Yine, SmartThings’i kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmayın, ancak zaten kullanıyorsanız bu oldukça güzel bir avantajdır.

29.99 $ ‘dan Samsung Galaxy SmartTag, bundan yararlanabilenler için harika bir küçük cihazdır. Samsung kullanıcılarına kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Samsung Galaxy SmartTag

Galaxy SmartTag, hareket halindeyken hayatınızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Hareket halindeyken değerli bir şeyin kaydını tutun veya kanepenin arkasına düşen araba anahtarlarını bulun.


LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *