Apps

ShareIt güvenlik açıkları, kullanıcıların uzaktan saldırmasına izin verebilir

android google play store'da paylaş

Kredi: Andy Walker / Android İtibarı:

  • Popüler ShareIt programının birkaç güvenlik açığı içerdiği ortaya çıktı.
  • Bu güvenlik açıkları kötü niyetli kişiler tarafından uzaktan saldırılar gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Android dosyalarını paylaşmak için iyi bilinen ShareIt uygulaması, kullanıcı verilerinin kötüye kullanılmasına yol açabilecek çeşitli güvenlik açıklarına sahiptir. Bu, güvenlik şirketi TrendMicro’nun yakın tarihli bir raporuna göre.

Ayrıntılı olarak güvenlik açıkları teorik olarak uzaktaki bir saldırganın ShareIt izinlerini kullanarak bir kullanıcının cihazındaki verilere erişmesine ve bunlardan yararlanmasına izin verebilir.

Güvenlik şirketi, saldırganların kötü niyetli komutları yürütmek veya üçüncü taraf yazılımları yüklemek için ShareIt’in güvenilir işlevlerini kullanabileceğine dikkat çekiyor. Güvenlik açıkları, bir saldırganın, meşru yazılımı sahte bir yazılımla değiştiriyormuş gibi, kullanıcının cihazındaki diğer uygulama kaynaklarını değiştirmesine de izin verebilir.

Lütfen bekle ..Anket:

ShareIt güvenlik açıkları, düzeltmeler ներ alternatifler

TrendMicro, üç ay önce bir ShareIt geliştiricisini bu sorunlar hakkında uyardı, ancak henüz herhangi bir yama yayınlanmadı. Şirket ayrıca Google’ı sorunlar hakkında uyardı. Programın geliştiricileriyle iletişime geçtik և bir yanıt alırsak / aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

ShareIt, Google Play Store’daki en popüler uygulamalardan biridir. Bir milyardan fazla kez indirilen program, kullanıcıların ֆ dosya paylaş և bağlantılarını başkalarına aktarmasına olanak tanır. Ayrıca geçen yılın sonlarında Çin tarafından geliştirilen ve Hindistan’da yasaklanan 60 program arasında yer aldı.

Play Store listesine göre, uygulama en son 9 Şubat’ta güncellendi, ancak güncelleme değişiklikleri blogu ortaya çıkan herhangi bir güvenlik açığından bahsetmiyor. Uygulama, yazma sırasında indirilmeye devam eder.

Şimdilik, hatalar giderilene kadar ShareIt kullanmaktan kaçınmak muhtemelen iyi bir fikirdir. O zamana kadar birçok alternatif var. Dosyaları diğer Android cihazlara aktarmanız gerekiyorsa, Yakındaki Paylaşım harika bir yerleşik alternatiftir. Google Dosyaları da benzer işlevler sunar. Ek olarak, gerekirse, dosyaları bilgisayarınıza aktarmak için bir dizi kullanışlı program vardır.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *