News

Vivo, ekranını genişletebilen katlanabilir telefonun patentini aldı

Vivo logosu odaklı Vivo Z1x

  • Vivo’nun katlanabilir telefon patenti, katlanabilir ekran teknolojisinin yeni bir kullanımını öneriyor.
  • Cihaz, alt kenarı etrafına sarılan bir ekranı açarak ekranını uzatabilir.
  • Katlanabilir ekran aynı zamanda arka cam olarak da kullanılabilir.

Vivo, ayak parmaklarını akıllı telefonun katlama havuzuna daldırmadı, ancak bu değişebilir. Şirket, kullanıcıların ana ekranı gerektiği gibi genişletmesine olanak tanıyan benzersiz bir tasarım için patent başvurusunda bulundu. Tarafından görüldü 91 Mobiller, patent Çin patent sitesi CNIPA’da dosyalandı ve katlanabilir telefonun başka bir yeniden tasavvurunun ayrıntılarını açıkladı.

Vivo örneği ikiye katlanmıyor. Bunun yerine, ekranın bir kısmı telefonun alt kenarını sarıyor ancak ön ekranı uzatmak için geriye katlanabiliyor. Burada herhangi bir boyut belirtilmiyor ancak çizimler, bu katlanabilir ekranın ön camın uzunluğunu yaklaşık% 25 artıracağını gösteriyor.

Ayrıca bakınız: Satın alabileceğiniz en iyi katlanabilir telefonlar

Depoya yerleştirildiğinde ekran katlama bölümü büyük olasılıkla arka tarafta ikincil perde olarak kullanılacak. Diğer arka görüş cihazlarında gördüğümüz gibi, dört ana kesiciden biri kullanılırken selfie kamera ekranı olarak kullanılabilir. Çizimlerde selfie kamerası görünmez, bu nedenle ekranın altına batabilir veya tamamen kaybolabilir.

Görünüşe göre bu tasarımın başka dezavantajları var. Esnek ekran ve menteşe telefonun alt kenarında yer alırken çarpma, çizilme ve kumaşlara daha da eğilimli. Üstelik Vivo kablosuz şarj kullanmıyorsa, USB-C bağlantı noktası cihazın üst kısmına yerleştirilmelidir ki bu birçok telefon kullanıcısının alışamayacağı bir şeydir. Uzun bir ekran, tek elle kullanım veya daha küçük ellere sahip olanlar için de bir kabus olacaktır.

Bununla birlikte, avantajlar da çok açık. Daha uzun bir ekran, dikey görüntülemeye uygun daha fazla içeriğin ekrana sığabileceği anlamına gelir. Twitter veya Reddit tarayıcıları için oldukça faydalı olacaktır. Ekranın katlanabilir yapısı, kullanıcıların gerektiğinde bu ekranı genişletmesine de olanak tanır. Son olarak, böyle bir tasarım Vivo’nun daha büyük bir cihazda oturan daha kısa, daha kompakt bir akıllı telefon oluşturmasına izin verebilir. Bu, kullanıcılara bu çitin her iki tarafında da hizmet vermesine izin verecektir.

Lütfen bekle..Anket yükleniyor

Vivo tasarımının bu noktada sadece bir patent tescili olduğu ve bunun tüketiciye hazır bir cihazda kullanılacağını garanti etmediği unutulmamalıdır. Vivo’nun 2021’in ikinci yarısında Samsung Display’den yapılmış bir ekrana sahip olabilecek katlanabilir bir akıllı telefon göndereceği söyleniyor. Çinli firmanın o cihazda hangi model felsefesini kullanacağı belirsizliğini koruyor.

Bunun gibi katlanabilir ekranlı bir telefon alacak mısın? Yukarıdaki anket aracılığıyla bize anlatın.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *