Apps

WhatsApp, nihayet yeni gizlilik şartlarını kabul etmeniz gerektiğini söylüyor

WhatsApp - Facebook fotoğraf serisi 4:

  • WhatsApp, gizliliğinin yeni koşulları hakkında bilgi içeren başka bir blog yazısı yayınladı.
  • Platform, kullanıcıların mesajlaşmaya devam etmek için sonunda bir güncellemeyi kabul etmesi gerektiğini söylüyor.
  • WhatsApp, önümüzdeki günlerde kullanıcılara daha fazla bilgi sağlayan bir poster gösterecek.

WhatsApp, kullanıcılara mesajlaşma hizmetini kullanmaya devam etmek için sonunda tartışmalı bir gizlilik güncellemesini kabul etmek zorunda kalacaklarını hatırlatan bir blog yazısı yayınladı.

Platformda, kullanıcılardan hizmet şartlarını և gizlilik politikasını gözden geçirmelerini isteyen yeni bir uygulama var. Facebook’un sahibi olan şirket, değerlerini ve güncellemelerini doğrudan WhatsApp üzerinden paylaşmak için uygulamadaki “Durum” özelliğini kullandığını söyledi.

WhatsApp, Ocak ayında gizlilik politikası güncellemesini duyurduktan sonra aldığı mideye atıfta bulunarak, “Geçmişte bu yanlış bilgilerin çoğunu gördük, herhangi bir dağınıklığı ortadan kaldırmak için hala çok çalışıyoruz,” diye yazdı.

Yeni mesajlar, aynı tartışmalı dil

WhatsApp, işleri daha iyi halledebileceğini kabul ediyor, ancak aynı zamanda istenmeyen siyasi değişikliklerle ilgili herhangi bir endişeyi de gidermedi. Örneğin, eski platform ısrar etti ne kullanıcılarının ne de Facebook’un genel konumunu göremez. Ancak, gizlilik politikası hala şunları belirtmektedir:

Cihazınızdan topluyoruz և Konumla ilgili özellikleri kullanmaya karar verdiğinizde, örneğin konumunuzu kişilerinizle paylaşmaya veya başkalarının sizinle paylaştığı yakındaki konumları veya yerleri görüntülemeye karar verdiğinizde, cihazınızdan doğru konum bilgilerini kullanırız: Cihaz ayarlarınızda veya konum dağıtımı gibi uygulama ayarlarınızda bulabileceğiniz konum bilgileriyle ilgili belirli ayarlar vardır. Konum özelliklerimizi kullanmasanız bile, genel konumunuzu tahmin etmek için IP adreslerini և alan kodları gibi diğer bilgileri kullanırız (örneğin, şehir և ülke).

Bu, mahremiyeti açısından WhatsApp’ın tartışmalı dilinin sadece bir örneğidir. Güncellemeye verilen yanıt, daha önce şirketin yayımını ertelemesine neden olmuştu.

WhatsApp şimdi, önümüzdeki günlerde uygulamada “insanların kendi hızlarında okuyabilecekleri daha fazla bilgi sağlayan” bir poster göstereceğini söylüyor.

Şirket, “Sonunda insanlara gözden geçirmelerini hatırlatmaya başlayacağız: WhatsApp’a devam etmek için bu güncellemeleri kabul edin,” diye ekledi.

WhatsApp’ı reddedenlere mesaj

Telegram և Signal gibi diğer platformlara geçiş yapan kullanıcılarla konuşan WhatsApp, blogunda şunları yazdı:

Bazı kişilerin sunduklarını görmek için diğer programları inceleyebileceğini anlıyoruz. Bazı rakiplerimizin insanların mesajlarını göremediklerini iddia etmekten kaçınmaya çalıştıklarını gördük. Uygulama varsayılan olarak nihai şifreleme sunmuyorsa, mesajlarınızı okuyabilecekleri anlamına gelir. Diğer uygulamalar, WhatsApp’tan bile daha az bilgi bildikleri için daha iyi olduklarını söylüyor. WhatsApp’ın bazı sınırlı verilere sahip olmasını gerektirse bile, insanların güvenilir ve güvenli uygulamalar aradıklarına inanıyoruz. Verdiğimiz kararlar konusunda düşünceli olmaya çalışıyoruz; bu sorumlulukları daha az bilgi ile yerine getirmenin yeni yollarını geliştirmeye devam edeceğiz.

En son WhatsApp blog yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizi platformun arkasında kalmaya ikna ediyor mu yoksa mahremiyetindeki yeni değişikliklere hala karşı mısınız? Anketimize katılın և düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Lütfen bekle ..Anket:

Oku onu! WhatsApp, Telegram ve Signal karşılaştırması. Hangi mesajlaşma uygulamasını kullanmalısınız?

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *